Kur un kā glabāt kosmētiku

Saskaroties ar skābekli, kosmētikas produktos notiek izmaiņas, tādēļ tie visi jāglabā cieši noslēgti, vēlams tumšā, sausā vietā vai arī istabas temperatūrā. Jāpiebilst, ka istabas temperatūra vislabāk ir piemērota smaržām. Paštaisītas maskas jāglabā ledusskapī.

 

Kur neglabāt?

Kosmētiku un parfimēriju nelabvēlīgi ietekmē siltums, tādēļ to nedrīkst turēt saulē, radiatoru, krāšņu vai sildītāju tuvumā.

Nedrīkst pieļaut, ka produkti, kuru sastāvā ir ūdens daļas (losjoni, toniki, pieniņi, krēmi), sasalst, jo tad to ķīmiskais sastāvs izmainās, tātad zūd arī tā efektivitāte.

Kompaktos pūderus un ēnas nav ieteicams turēt vannas istabā, jo tad tiem klāt tiek nevēlams mitrums.

Cik ilgi glabāt?

Kosmētiku izgatavo no dabīgām vielām, tāpēc tās uzglabāšanas laiks ir ierobežots. Katram izstrādājumam uz iepakojuma ir minēts derīguma termiņš. Kosmētikas ražotāji paredzējuši, ka pēc atvēršanas produkts tiek lietots regulāri. Laiks, kurā aktīvās vielas zaudē iedarbību, atkarīgs no izstrādājuma tilpuma. Piemēram, krēms 50 ml fasējumā paredzēts četriem mēnešiem – tik ilgam laikam pietiek, ja to lieto katru dienu.

Skropstu tušas derīguma termiņš ir 2 – 3 mēneši.

Sauļošanās krēmus var lietot līdz glabāšanas termiņa beigām arī tad, ja tie jau bijuši atvērti. Tātad, ja garantija atļauj, šovasar neizlietotos sauļošanās krēmus droši vari nolikt plauktiņā līdz nākamajai sauļošanās sezonai.

Līdz termiņa beigām sastāva īpatnību dēļ var glabāt arī krēmus, kas veidoti uz ārstniecisko vielu bāzes un kas jālieto tikai vajadzības gadījumā. Smaržām un tualetes ūdeņiem uz iepakojuma termiņš nav norādīts, tāpēc par to, cik ilgi tās lietojamas, jājautā pārdevējai.

Kā var zināt, ka efektivitāte beigusies?

Uzmanība jāpievērš gan kosmētikas uzglabāšanas termiņam, gan krāsai un smaržai. Ja krēms noslāņojies, atdalījušās eļļainās daļas, tas vēl nenozīmē, ka tas ir vecs. Dažu kompāniju izstrādājumus atliek tikai samaisīt un lietot tālāk.

Grūtāk konstatēt smaržu kvalitātes zudumu, ko nosaka noturības un aromāta izmaiņas. Negaidiet nogulšņu parādīšanos, jo smaržām, arī tad, ja tās ir vecas, tādu nav. Drošāk paļauties uz savu degunu!

Ievēro!

· Nepērc produktus, kas jau bijis atvērts, jo nav zināms, cik ilgi tas tāds bijis, līdz ar to, iespējams, ka tā termiņš jau drīz beigsies. Tāpēc bieži gadās, ka skropstu tuša ātri izžūst, kaut gan līdz termiņa beigām vēl atlicis laiks.

· Ja krēmu lieto ar pirkstiem, tajā iekļūst mikrobi un citas kaitīgas lietas, kas krēmu padara mazāk efektīvu. Krēmu viegli var uzklāt ar plastmasas šāpelīti, kosmētikas otiņu vai pat ausu tīrāmo kociņu.

· Ja nopirkti vairāki līdzīgi produkti, lietojiet tikai vienu, citādi nepaspēsiet abus izlietot, līdz beigsies tā derīguma termiņš.