Citrons, Ēteriskā eļļā 5ml

Detalizēti Kvalitāte: 100% tīra ēteriskā eļļa
Tilpums: 5ml
Artikuls: cel0017
Izcelsmes valsts: Itālija
Cena: 3,75 €
Apraksts

Citronu ēterisko eļļu iegūst no gatavu augļu mizas, izmatojot auksto spiešanas metodi. Šai ēteriskajai eļļai piemīt izteikts, svaigs citrusu aromāts.

Citronu dzimtene ir Indija, Eiropā tos ieveda Viduslaikos, kad pateicoties augļu augstajam A, B un C vitamīna saturam tos iekļāva jūrnieku ikdienas ēdienkartē, lai izvairītos no avitaminozes un slimošanas.

Japānā citronu ēterisko eļļu izmanto gaisa atsvaidzināšanai bankās- šis aromāts palīdz koncentrēties un novērš kļūdas darbā.

Citrona ēteriskā eļļa sekmē spēku atjaunošanos pēc smaga darba. Nodrošina emocionālu līdzsvarotību, palīdz atbrīvoties no nemiera sajūtas, uzlabo garastāvokli un vispārējo pašsajūtu.  Aktivizē prāta spējas. 

Iedarbojas antiseptiski, tāpēc ieteicams lietot slimojot ar elpošanas ceļu infekcijām, gripu, saaukstēšanos, bronhītu, aizsmakumu. Ieteicams arī astmas slimniekiem. Stimulē asinsriti, pazemina asinsspiedienu, atbrīvo no galvassāpēm, palīdz pie hipertonijas, uzmundrina un veicina vielmaiņu. 

Kosmētikā citrona ēterisko eļļu plaši pielieto pret celulīta produktos, jo veicina limfas atteci un tonizē ādas vispārējo stāvokli. Pievieno arī pie ķermeņa krēmiem un skrubjiem. Matu kosmētikā izmanto, lai stiprinātu matu saknītes un atbrīvotos no blaugznām. Nostiprina nagus. Ir balinošs efekts.

Svarīgi! Citrusaugļu ēteriskās eļļas var būt gaismjūtīgas- izraisīt ādas kairinājumu, apsārtumu, apdegumus un pastiprinātu pigmentāciju UV staru ietekmē, tādēļ tās nevajadzētu lietot 12 stundas pirms došanās tiešos saules staros un pievienot sauļošanās kosmētikai/eļļām.

Ieteicams glabāt mājas aptieciņā.  

Pirms ēterisko eļļu lietošanas grūtniecības laikā obligāti konsultējaties ar ārstu, jo neatbilstoša to lietošana var radīt grūtniecības pārtraukšanas draudus!