Argāna eļļa, saukta arī par „šķidro Marokas zeltu”, tiek iegūta no argāna koka augļiem. Argāna koks dēļ savas īpaši cietās koksnes tiek saukts arī par dzelzskoku. Argāna koka auglis ir līdzīgs plūmei, bet tam ir rūgta garša un tas nav cilvēkiem ēdams. Lietainos gados koks var nest augļus pat trīs reizes gadā. Koks sāk ražot jau piektajā dzīves gadā, bet visauglīgākais tas ir tad, kad sasniedzis 60 gadu vecumu. Argāna koka dzīves garums ir no 250 – 400 gadiem.

Argāna eļļas bagātīgais sastāvs pats par sevi liecina, cik tā var būt labvēlīga cilvēka veselībai un labsajūtai. Argāna eļļa satur sterolus, polifenolus, karotenoīdus, nepiesātinātās taukskābes un E vitamīnu. Šī eļļa ir lietojama kā vērtīgs ikdienas diētas papildinājums, jo nepiesātinātās taukskābes un antioksidanti palīdz organismam saglabāt veselīgu sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī stiprina organisma dabīgās aizsargspējas pret dažādām infekcijām un brīvo radikāļu nelabvēlīgās ietekmes. Savukārt augu steroli palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs.

Argāna eļļu ieteicams lietot pa vienai ēdamkarotei dienā. Tā kā šajā eļļā ir pavisam neliels OMEGA 3 taukskābju saturs, to ieteicams kombinēt ar kādu eļļu, kas satur vairāk Omega 3 taukskābes, piemēram: kaņepju sēklu, linsēklu, ciedru riekstu vai valriekstu eļļu.

Argāna eļļa ir lieliska dabas dāvanu mūsu ādai, matiem un nagiem. Sejas ādas mitrinātājs – pēc sejas ādas attīrīšanas no rīta vai vakarā, iemasē sejas ādā dažus pilienus argāna eļļas. Tā iesūksies ļoti ātri, neatstājot taukainības sajūtu. To var izmantot arī kā serumu, uzklājot argāna eļļu pirms sava iecienītā nakts krēma. Argnāna eļļai piemīt mitrinoša, atjaunojoša un aizsargājoša iedarbība.

Kondicionieris matiem – pēc dušas, kamēr mati vēl ir mitri, iemasē matos, matu galos un galvas ādā pāris pilienus argāna eļļas. Nenoskalo! Tas ir īpaši ieteicams, ja mati tiek ikdienā fēnoti, taisnoti vai lokoti.

Matu spīdumam – kad mati ir izžāvēti, uzpilini pāris pilienus argāna eļļas uz plaukstām, saberzē plaukstas un tad nogludini ar tām matu virsmu, piešķirot matiem spīdumu un gludumu. Nepieciešams pavisam nedaudz eļļas, bet efekts ir noturīgs.

Matu atjaunošana naktī – bagātīgi iemasē matos, matu galos un galvas ādā argāna eļļu. Ietin matus dvielī un atstāj uz nakti. No rīta matus izmazgā ar šampūnu, un iegūtais rezultāts būs – mīksti, krītoši un mirdzoši mati. Šo procedūru var veikt arī pirtī: iemasē argāna eļļu matos pirtēšanās sākumā, ietin tos dvielī vai uzliec pirts cepuri, un tad izmazgā pirts seansa beigās. Eļļas slānītis būs arī īpaša matu aizsardzība pret karstumu, bet tai pat laikā karstums veicinās eļļas iedarbību.